Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Doradztwo rachunkowe Łódź
WYŚLIJ ZAPYTANIE

Karta podatkowa i ryczałt

Karta podatkowa jest jedną z najłatwiejszych formy opodatkowania, na jaką zdecydować się mogą mali i średni przedsiębiorcy lub rzemieślnicy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Oferta

Niezależnie od osiąganych dochodów, kwota podatku jest odgórnie ustalona przez naczelnika Urzędu Skarbowego. Przedsiębiorca nie musi prowadzić księgowości, jest jedynie zobowiązany do archiwizowania wystawionych faktur i rachunków przez okres 5 lat. Lista działalności, które mogą zostać objęte kartą podatkową, jest określona w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Ryczałt jest kolejną formą opodatkowania, w której przedsiębiorca odprowadza podatek w z góry ustalonej wysokości. Jest on opłacany od przychodu bez pomniejszania go o koszty jego uzyskania. Z ryczałtu mogą skorzystać firmy, których przychody w poprzedzającym roku nie przekroczyły równowartości 150.00 tys. euro. Przedsiębiorca jest zobowiązany prowadzić ewidencję przychodów, w której uwzględnia wszystkie przychody z prowadzonej przez siebie działalności. W ramach doradztwa podatkowego pomagamy przedsiębiorcom wybrać odpowiednią formę opodatkowania. Bierzemy pod uwagę charakter działalności.

Klientom rozliczającym się na tej podstawie oferujemy prowadzenie ewidencji ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz rejestrowanie przychodów w ewidencji przychodów.

Sporządzamy również:

  • informacje i deklaracje podatkowe
  • zeznania roczne,
  • sprawozdania do urzędu statystycznego i informacji do NBP,
  • przelewy podatkowe.