Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Doradztwo rachunkowe Łódź
WYŚLIJ ZAPYTANIE

aktualności i informacje

Ułatwienia od roku 2015 – zaliczki od osób fizycznych a korzystanie z kasy fiskalnejDo końca 2014 otrzymanie zaliczki od osoby fizycznej powodowało utrudnienia organizacyjne w przypadku, gdy przedsiębiorca korzystał z kasy fiskalnej.

Zaliczki otrzymane od osób fizycznych i rolników ryczałtowych należy rejestrować na kasie fiskalnej w dniu otrzymania zaliczki bądź najpóźniej w kolejnym dniu sprzedaży przed rozpoczęciem ewidencjonowania bieżącego obrotu.

Paragon powinien odnosić się do otrzymanej przedpłaty, zaliczki, zadatku, etc. Nazwa rejestrowanego na paragonie obrotu powinna być dosyć szczegółowa – nazwa ma pozwolić na jednoznaczną identyfikację, iż jest to zaliczka (to wymóg z rozporządzenia). Otrzymanie zaliczki nie jest reklamacją ani oczywistą pomyłką, zatem zakres dodatkowej ewidencji, którą prowadzimy w celu udokumentowania i rozróżnienia zaliczek od sprzedaży leży w gestii przedsiębiorcy.

Czytaj cały artykuł na http://www.vat.pl/zaliczki-od-osob-fizycznych-a-kasa-fiskalna--ulatwienia-od-roku-2015-10288/

data publikacji: 2015-02-26 14:19:39